8 põhjust, miks osta droon

„Osta või mitte osta?“ on küsimus, mida iga droonihuviline endalt enne drooni soetamist on küsinud. Mõnikord võib see olla väga raske otsus, seega oleme siia kokku pannud 8 väga head põhjust, miks võiks omale drooni soetada.

Unikaalne fotograafia perspektiiv

Sa näed oma kodu peaaegu iga päev, kuid kas oled näinud, milline on sinu kodu ülevalt vaadates? Ilmselt mitte. Droonide eeliseks ongi nende võimekus avada uksed kohtadesse, kuhu igaüks ei pääse. Nad seavad asju uude valgusesse ning parim viis seda jäädvustada on soetada droon, mis suudab pakkuda murevaba jäädvustamise võimalust algajale, kui ka seadistusvõimalusi ning funktsionaalsust professionaalile. Järgneva pildi tegemiseks kasutati näiteks Phantom 4 Pro’d.

Sujuvad kaadrid

Tänu DJI droonide kvaliteetsele ehitusele ja läbimõeldud disainiga kaameratele, suudavad nad filmida sujuvaid kaadreid, mis tihtipeale sobivad kasutamiseks ka tipptasemel filmistuudiotes. Samas kõik DJI droonid ja kaamerad ei ole mõeldud ainult profesionaalidele, sest enamus lennutajaid kasutavad droone oluliste perehetkede või reisil imeliste kaadreite jäädvustamiseks. Üheks parimaks reisikaaslaseks on näiteks DJI Mavic Pro just oma kompaktsuse ja video kvaliteedi tõttu, mida pole varem sellises suuruses drooni juures nähtud ning alles hiljuti tuli välja DJI Mavic Pro Platinum, mis püsib eelnevast versioonist mõned minutit kauem õhus ja ,tänu uuendatud propelleritele, teeb ka tunduvalt vähem müra.

Lõbu

DJI droone lennutades satub pea iga droonipiloot varem või hiljem Sport-režiimi peale ning lendleb taevas ringi nagu vaba lind. Võimalik, et see tunne tuleb inimese soovist osata lennata või soovist, näha maailma enda all kulgemas, mis on DJI Gogglesid kasutades eriti võimas kogemus. Kui aga sinus on pulbitseb võistlushimu ja kiirusest jääb väheks, siis soovitame sul liituda FPV-droonide maailmaga, kus kiirus pole piirang ning lennutatakse ka kõige hullumeelsemates kohtades, kuhu vähegi drooniga ligi pääseb.

Pane droon enda jaoks tööle

Maailmas pole olemas palju hobisid, mille najalt on võimalik end ära elatada, kuid drooniga on sul mitmeid erinevaid võimalusi teenimiseks. Näiteks: fotograafia, videograafia, kaardistamine, 3D-modelleerimine, kinnisvara jäädvustamine, kullerteenus, riigikaitse jne – ainult fantaasia on piiriks. Kuna droonindus on veel tormiliselt arenemas, siis ei suuda me veel ette kujutadagi, milliseid innaovatsioone ning kasutusvaldkondi tulevik tuua võib.

Kogukond

Droonide ja ka muude lennutatavate vidinate ümber on tekkinud üpriski suur ja kokkuhoidev kogukond. Sotsiaalmeediast võib leida arvukalt gruppe ja klubisid, kus nii algajad kui ka eksperdid jagavad oma kogemusi ning nõuandeid kõikvõimalike teemade kohta, mis vähegi droone, fotograafiat ja videograafiat puudutavad. Kui sul on küsimus, aga ei tea, kelle poole pöörduda, siis võid alati küsida laiemalt ringilt ning saad oma küsimustele tihtipeale pikema ja põhjalikuma vastuse, kui algul lootsid. Droonide lennutamine on ka hea viis laste, pere ja sõpradega aega veeta ning soojal suvepäeval grilli kõrvalt midagi põnevat teha.

Hariduslikul eesmärgil

Droone on võimalik kasutada ka õppevahendina ning see on ka üha populaarsemaks muutumas just eriti infotehnoloogia õpetamise valdkonnas. Nüüd on võimalik näiteks robotite programmeerimist õpetades ära kasutada ka 3. dimensiooni ehk lendamist, mis lisab õppele juurde asjade lendama panemisega tulenevaid keerukusi, aga samas on ka töö vili magusam, sest lendavatel asjadel on üks eriline omadus, mida paljudel teistel vidinatel pole – nad on ägedad. Lisaks veel saavad õpilased osa võtta huvitavatest projektidest, mis aitavad nad lastel kursis olla pidevalt muutuva digimaailmaga.

Paista silma sotsiaalmeedias

Kuna sotsiaalmeedias on videoid ja pilte üpriksi palju ning nendesse süvenetakse ainult mõneks sekundiks, siis võib tekkida raskusi teiste seast silma paistmisega. Droonifotod ja -klipid on kindel viis tekitada kohene vau-efekt. See kõidab vaatajaskonda ning sheerimised ja laikimised on kindlad tulema, kui oled jäädvustanud midagi tõeliselt erakordsed või ebatavalist. Tänapäeval pole ka pulmade, sünnipäevade ja muude pidustuste droonidega jäädvustamine enam haruldus, sest hiljem saab vaatajaskond parema arusaama meeleolust, mis pidustusel valitses, ja kindlasti tahab järgmisel korral ka ise kohal olla.

Sotsialiseerumine

Drooni omamine aitab erinevate inimestega suhelda, sest see motiveerib kodust välja minema, et jäädvustada huvitavaid kohti ning sündmusi, mis võib endaga kaasa tuua seiklusi, mida pole osanud uneski ette kujutada. Drooni lennutamine meelitab ligi igast nurgast huvilisi, kes küsivad ja uurivad sinu drooni kohta ning jagavad piloodiga oma kogemusi või vahest ka pahamelt – nagu koera omamine, aga vähema vaevaga.

Droonid ei ole enam tulevikutehnoloogia – droonid siin! Aeg on astuda ajas sammu edasi ning hakata kasutama tehnoloogiat, mis võib juba lähitulevikus muuta, kuidas me oma elu elame – vaatame näiteks droonidest koduabiliste poole, mida on mõningad hullumeelselt innovatiivsed droonitootjad välja pakkunud.

Loodetavasti on need 8 põhjust veennud sind minema poodi omale sobivat lennundukaaslast valima ning arvesta, et igas suuruses ja hinnaklassis droon on lahe ja huvitav – ehk ära põe, kui sõbral on suurem, sest tal ei pruugi pooltki nii lõbus olla kui sul.

Allikas: https://store.dji.com/guides/8-reasons-to-buy-a-drone/